Bieszczady atrakcje i noclegi

Bieszczady atrakcje i noclegi nad Soliną.

Bieszczady atrakcje i noclegi

Bieszczady Atrakcje i NoclegiBieszczady to jeden z wciąż dzikich i najmniej zagospodarowanych zakątków Polski. Ich położenie i bieg historii zadecydowały, że są niepowtarzalne niemal pod każdym względem. Ich dzika natura sprawia, że „gdy ktoś raz przyjechał w Bieszczady już zawsze będzie chciał tu wracać”.

Zdecydowanie największą atrakcją regionu są górskie szlaki. Widokowe szczyty i połoniny poprzecinane malowniczymi dolinami,  które w całości tworzą urzekający krajobraz o każdej porze roku. Wyjątkowa przyroda zachwyca, onieśmiela i przyciąga zwolenników górskich spacerów. Różnorodny stopień trudności sprawia, że góry te dostępne są dla każdego.

Wybierając się w Bieszczady warto wejść na Połoninę Wetlińską. Na jej szczycie znajduje się legendarna już Chatka Puchatka – najwyżej położone schronisko w tychże górach. Malownicza Połonina Caryńska, Tarnica – która jest największym szczytem Bieszczad,  Rawki. Wszystkie te miejsca choć licznie oblegane w sezonie letnim trzeba zobaczyć, chociażby po to, aby przekonać się jak wspaniałe, zapierające wprost dech w piersiach widoki oferują Bieszczady.

Jednak Bieszczady to nie tylko piesze wędrówki i spacery po malowniczych połoninach. Osoby, które pragną spędzić czas mniej aktywnie powinny zobaczyć między innymi: Ustrzyki Dolne, w których zwiedzić możemy Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Muzeum Młynarstwa i Wsi. Zagroda żubrów w Mucznem , czy też Park miniatur w Myczkowcach, gdzie zgromadzono blisko 140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy.

Będąc w Bieszczadach nie można również ominąć Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej zwanej potocznie „Bieszczadzką Ciuchcią”, która przez cały rok wozi turystów odsłaniając przed nimi widoki, których nie doświadczymy krocząc pieszo po bieszczadzkich szlakach.

Kolejną ciekawą propozycją dla osób chcących aktywnie spędzać czas jest tzw. turystyka konna. Z roku na rok zwiększa się popularność takiego rodzaju aktywności. Lokalne ośrodki jeździeckie oferują różnego rodzaju usługi – od krótkich lekcji nauki jazdy poprzez krótkie wycieczki po bieszczadzkich bezdrożach aż po rajdy kilkudniowe, podczas których można spędzić wiele niezapomnianych nocy pod gwiazdami. Nie brakuje też ofert dla tych, którzy nie jeżdżą konno. Mogą oni skorzystać z różnego rodzaju pojazdów: bryczek (zimą sań), czy wozów taborowych, i z nich podziwiać górskie krajobrazy.

Atrakcje Bieszczady ZimaIdąc dalej tym tropem, Bieszczady to raj dla turystów aktywnych bo Bieszczadzkie drogi i bezdroża to bez wątpienia raj dla rowerzystów. Liczne wypożyczalnie rowerów sprawiają, że niemal wszędzie będziemy mogli przesiąść się na dwa kółka.

Zimą w Bieszczadach gdy spowalnia życie, turystyka również zapada w zimową drzemkę.  Nie znaczy to jednak, że nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie, bo choć szlaki pustoszeją a bieszczadzkie szczyty okrywa śnieg, Bieszczady wzywają przez okrągły rok. Zima to istny raj dla miłośników samotnych wędrówek, a bieszczadzkie stoki narciarskie nadają się idealnie dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją narciarska przygodę jak i dla tych, którzy wiedzą czego oczekują od gór. Bieszczady to również i woda, jednak o tym opowiemy w innym artykule.

Nie sposób w tak krótkim tekście wymienić wszystkie atrakcje, które czekają na nas w Bieszczadach. Co więcej, niektórych po prostu nie można opisać w prostych słowach.Tylko samodzielne odkrycie walorów tego regionu sprawia, że Bieszczady to nie tylko region – to stan umysłu. Kto raz odwiedził Bieszczady atrakcje i noclegi, później już w nie po prostu wraca.